PR články na podporu této šílenosti se objevují prakticky ve všech médiích a zatím se nikdo nezeptal odborníků na to, co všechno udělá radar pracující v kmitočtovém pásmu 8 až 12 GHz s impulsním výkonem cca 200 kW.
Přikladem žurnalistické bezradnosti je třeba dnešní článek Jak bude fungovat americký radar v Česku. Ochrání nás? Papouškuje jen neověřené a špatně přeložené PR kecy:
Radar dokáže veškerý svůj vysílací výkon zaměřit do jednoho paprsku, ale i do několika, které tak mohou sledovat více cílů. (…)
Podle armádních údajů nepředstavuje výkon systému s ohledem na pracovní kmitočet a hustou rádiového signálu nebezpečí pro příjem rozhlasu ani televize a dalších civilních prostředků. A to s ohledem na to, že bezpečnostní zóna činí zhruba 14 km.
Podle prvních konzultací s odborníky bude takovýto radar negativně ovlivňovat ostatní provoz do vzdálenosti řádově delší a umístění do hustě osídlených Středních Čech je idiocie. Pokračování příště ;-)
1. To jako dnes zadne radary nebo jina rusici zarizeni na nasem uzemi nejsou? Zakladna bude v ridce obydlenych oblastech, takze prip. ruseni nebude uz vubec problemem.
2. I kdyby nam nahodou neco takoveho mohlo rusit kmitocty, tak radsi zarusenych par kmitoctu nez padlou raketu.
Dovolim si tady zkopirovat komentar z uvedeneho vucako.bloguje.cz - coz je dlouhodobe asi nejlepsi blog o komunikaci a spol a kteremu verim mnohem vice nez tobe Janku (i kdyz jsem se hlavne z pocatku tveho blogu s tvojimi nazory souhlasil)
<citace>
Pro získání správné perspektivy možná stojí za úvahu, že jak EEC DWSR-2500C (Brdy) tak i Gematronic 360AC (Drahanská vrchovina) používané ČHMÚ k zjištění, že zrovna prší, jedou na nějakých 250 kW. A to (na rozdíl od XBR aktivovaného jen když jiný radar detekuje možný odpal) 24/7/364
</citace>
To [8] xSpiky: Já především komentuji úroveň PR článků v médiích a absenci vyjádření lídí třeba z ČVUT a dalších. Každopádnš si stojím za tvrzením, že "umístění do hustě osídlených Středních Čech je idiocie." Podobé radary se, pokud mám informace, měly umístit na Aljašku a na vysloužilou těžební plošinu do Tichého oceánu. Jakýkoli primární útok bude vždy zaměřen proti "očím"!
[10] A myslíš snad, že ČVUT má nějakou horkou linku do pentagonu a ví víc, než je bězně po webu?
V oblasti Tichého oceánu je radarové pokrytí celkem vyřešeno. Tamní radary ale těžko pomohou sestřelit raketu letící na Evropu.
Primární útok koho půjde proti očím? Iránu? Těžko. Bombardéry ani střely s plochou dráhou letu se superdalekým dosahem mít nebude a proti balistické hrozbě se systém ubrání sám. No mohl by sem poslat malý diverzní tým, který by nějakými přenosnými zbraněmi ten radar poškodil a dočasně pocuchal. No myslím, že jeden výbuch navíc uprostřed dělostřelecké střelnice by obyvatelům ČR až tak neublížil.
Nebo snad Rusové? V případě hypotetické a nesmírně nepravděpodobné války Rusko-USA potažmo Rusko-NATO je opravdu jedno, jestli nám tady v prvním uderu zničí 2 radary NATO a jeden americký a všechna zmodernizovaná letiště, nebo jenom 2 radary NATO a ta letiště.
Hlavne nezapominat na jednu dulezitou vec. Ten radar chrani uzemi USA. Ne Evropy, na to nejsou antirakety stavene. Umi nicit balistickou raketu ve stredni fazi letu - mimo atmosferu. Co pujde na nas, to system protiraketove obrany u nas a v Polsku nezastavi.
Ale na to, chtit sem Patrioty PAC-3 nebo budouci system THAAD, na to jsme moc zakriknuty. Patriot i THAAD jsou ucinne proti balistickym raketam utocici na nase uzemi, ale XBR a GDI nejsou.
Co nám politici "zapomněli" říct?
Podmínky americké vlády ohledně statusu své případné vojenské základny v České republice jsou de facto státem ve státě. Praha by neměla právo vstupu do základny, možnost kontroly jakýchkoliv aktivit americké strany. Navíc by zaměstnanci základny byli vyjmuti z jurisdikce soudů České republiky po celém uzemí státu. Takové právní imunitě se netěší ani diplomatický sbor zahraničních ambasád. Proč bychom na uzemí republiky měli připustit pro vojáky cizí mocnosti privilegia, která přísluší ústavním činitelům ČR? Jaké mají zkušenosti s americkou vojenskou přítomností v jiných zemích?
Nebylo by od věci podívat se trochu na historii základny USA Thule v Grónsku. Tato vojenská báze byla původně meteorologická stanice, tajně v padesátých letech přestavěná na vojenskou základnu v rámci projektu "Blue Jay". Nikdo se nikoho na nic neptal. V roce 1968 došlo v oblasti Thule k vážné nehodě, která mohla skončit katastrofou. Zřítil se do moře bombardér B-52 se čtyřmi vodíkovými bombami na palubě. Nikdo nikoho o ničem neinformoval. Naopak rozběhla se desinformační kampaň. V roce 1991 studie o radioaktivním pozadí podala exaktní důkazy o nadměrném množství plutonia, které se používá jako materiál pro iniciaci výbuchu vodíkové bomby v oblasti. Jedna z vodíkových pum nebyla nalezena. V komplexu základny byly tajně skladovány nukleární zbraně bez vědomí Kodaně.Teprve v roce 1995 Dánsko přiznalo vinu a zaplatilo odškodnění občanům Dánska a Grónska, kteří byli vystaveni radioaktivitě při práci na americké základně, šlo o sumu zhruba 15 000 000 dolarů. Proč bylo finanční odškodnění za americkou havárii a americké nukleární hlavice přeneseno na dánského daňového poplatníka nemám zdání? V roce 2001 se president Bush obrátil osobním dopisem na premiéra Grónska, aby intervenoval v prospěch modernizace radarů v Thule. Kodaň protestovala, protože Grónsko je mandátním územím Dánska. Odpovědí emisarů USA na "odborných konferencích" o "dvojité slabosti" Dánska bylo, že ..."Dánsko je slabá evropská ekonomika a člen NATO". Jistě povzbudivý signál z americké strany pro ČR nebo Polsko.
Teď se podívejme poněkud blíže na některé technické aspekty ohledně radarové techniky a z toho plynoucí rizika a dopady na život lidí. Třeba takový radar na stíhacích letounech se na zemi nezapíná mimo případy, kdy pozemní personál provádí testy a údržbu. V tomto případě je testující technik oblečen ve speciálním olověném obleku. Výkon tohoto zařízení je řádově v kW. Radar systému Aegis 4 na lodích US NAVY má pulzní výkon okolo 20 MW. Při bombardování v Kosově 1998 udělala obsluha radaru amerického křižníku USS CG-žý Siloh chybu a zapnula radar blízko italského pobřeží u přístavu Naples. Byla zničena některá technická zařízení meteorologických stanic a operátorů mobilní sítě, která byla několik dní mimo provoz. Jaké byly dopady na zdraví lidi, nám může přiblížit situace z Azerbajdžánu. Tajná služba Azerbajdžánu odmítla poskytnout informace ohledně možných zdravotních rizik při provozu dvou radarů US v oblasti Astara a Khizy. Studie šéfa Nezávislého centra pro výzkum životního prostředí uvádí, že devětkrát vzrostl výskyt rakoviny, třináctkrát onemocnění jater a devatenáctkrát vzrostl počet dětí narozených s vrozenými vadami. Nepodařilo se mě bohužel zjistit jaký radar tam je. Specifikace radaru FSP=117 je 20-24 MW zářivého výkonu podle toho, jestli systém je mobilní nebo ne. Radar určený pro americkou základnu v ČR je kolos o pulzním výkonu 1000MW. To je 20 krát tolik než výkon radarů, o kterých byla řeč. Negativní dopady se projeví řádově v okruhu desítek km. Navíc i při bezchybném provozu může dojít k odrazu vln o ionosféru. Pro zajištění provozu je nutný zdroj energie okolo 5 MW. Na základně má být 200 lidí. Zdroj energie musí být nezávislý na okolí. Vezmeme-li v potaz ještě požadavky na bezpečnost a utajení objektu je téměř jisté, že půjde o podzemní atomový reaktor.
Základní technické specifikace musí mít česká strana k dispozici, přesto o nich naše "svobodná nezávislá privátní média" neinformují. Obyčejní lidé jsou elitami degradováni na masu, která nemá být informována o negativních skutečnostech a už vůbec nemá mít právo být zapojena do schvalování tak závažného procesu jakým bezesporu je vybudování US vojenské základny mimo jakoukoliv pravomoc ČR. Vláda ani parlament nemají mandát k takovému rozhodnutí bez referenda. Nemluvě o pozici vlády stojící na dvou přeběhlících a hlasech Strany zelných, která ve svém volebním programu slíbila podporu referenda a odpor vůči atomové energetice. Na základě volebních programů totiž voliči dávali své hlasy. Záměrně jsem se vyhnul geopolitickým hlediskům ohledně toho, proti jaké hrozbě má být základna postavena. Samozřejmě na to mám názor, ale domnívám se, že jde o důležitý veřejný zájem, který by měl být vysoko postaven nad nějaké politikaření. Uvědomme si, že Česká republika je malá hustě osídlená země. A radar o těchto technických parametrech bude mít značný negativní dopad na tisíce občanů Česka a my nebudeme mít možnost to vůbec ovlivnit. Mysleme na budoucnost. A budoucnost a bohatství každého národa jsou jeho děti!!!
Ano nebo Ne americké základně v ČR
To je otázka, kterou se nedá přehlédnout, na obrazovce chrlí na nás nutnost, mluví o prestiž ČR a další blábolí ale pravdu nám nikdo neřekne ani ČSSD
Nejsem voják, nejsem analytik jsem jenom normálním občanem ČR již od roku 1996
Možná někdo z Vás řekne mi „Ty černá huba, nelíbí se Vám tady tak táhni odkud jsi přešel“
Ale i přes to dovolte mi něco Vám sdělit:
1- nechci znehodnotit snahy těch, kteří nechtějí dopustit založení americkou základnu v ČR, ale jim připomínám, že v Anglii, Itálií a ve Španělsku demonstrovali statisíce i miliony obyvatel proti tažení do iráckého bahna – bylo to k něčemu? NE, protože demokracie v západní Evropě je iluze, bezzubá ani dodnes nebyli odstranění z její funkci – nemluvím o jejich postavení před soudem za křivé svědectví a rozšíření poplašné zprávy o jaderné schopnosti shnilého režimu diktátora Saddama Husajna – ale dále vykonávají ve své funkci a lžou dál. Lid je bezzubý, nemůže nic více než křičet a řvát
2- V ČR demokracie také není jinak jak vysvětlíme, že par jedinců jménem nás všech aniž by nás informovali nebo s námi to konzultovali v otázce Války a míru – dáli souhlas rozpustit válku proti bývalé Juguslavií, kde je demokracie v tom a v čem se liší od rozhodnutí diktátora Saddama Hussaina válčit proti Nepřátelská zeměu, nebo okupovat Kuvajt? Nyní chtějí rozhodnout o vojenskou základnu a přitom na to nemají mandát, pokud vím otázka cizí vojenské základny nebyla předmětem volebního kampaně ani nebyla zakotvena v programu žádné politické straně, takže na základě čeho parlament a senát chtějí rozhodnout když na to nemají mandát, vždyť v ústavě ČR je zakotveno, že lid je zdrojem moci, tyto zastupitelské instituce nemají mandát od lidu ani jedna strana a z toho vyplývá že naše zastupitelé jednají v duch zvacího dopisu na základě čehož vstoupila armáda varšavské smlouvy do ČR a následně měli jsme tady cizí vojenské základny
3- Mluví o prestiži, jaké? Co když naše vláda slibuje Německu, že s ní bude jednat o nějaké smlouvě jejíž předmětem bude umožnění zapojení tzv. oblast Sudet do Bavorsku, máme se zachovat prestiž a říci ano jsme je zvolili tak prosím vždyť je to demokracie. Osobně se domnívám v žádném případě i když takovou smlouvu by podpořilo 200 „poslanců“ 81 „senátorů“ a sám „prezident“ to samé v podstatě stejně jako o cizí vojenské základny.
4- Pokud bude opravdový referendum, v čemž nevěřím, pokud ODS a ČSSD se domluví tak na nějaké východisko kde referendum bude jako fraška – divadélko – a hlavně kampaň bude v duch reklama na nějaké zboží. Pokud v této otázce má být referendum a požadujeme ho, musíme trvat na :
a)Platnost referenda jen při účast min. 2/3 oprávněných voličů – polopaticky když počet oprávněných voličů 120 musí ho zúčastnit 80 voličů
b)Výsledek referenda Ano či Ne musí získat nadpoloviční většina oprávněných voličů – polopaticky když počet oprávněných voličů 120 musí ho zúčastnit 80 voličů, a vyhraje ten který získá 61 hlasů,
c) Jak vidíte to bude úkol, jestliže naše argumenty – pro nebo proti – jsou přesvědčivé takže nemáme čeho se obávat a pusťme do práce ALE NEDĚLÁM ŽÁDNOU ILUZI V TOM ŽE PARLAMENT A SENÁT ČR SCVÁLÍ OPRAVDOVÝ ZÁKON O REFERENDUM - JESTLIŽE BUDE REFERENDUM TAK BUDE ŠIT¨Ý NA MÍRU - ÚČAST TŘEBA 1% BUDE STAČUJÍCÍ JINAK ŘEČENO BUDE DEMOKRACIE JEN NA OKO
5- Domnívám se, že úkolem nás všech – zastanci a odpůrci – požadovat zveřejnění všechna korespondenci tykající této problematiky od samého začátku včetně návrhy smluv atd. aby český lid věděl vše, tady žádná tajemství není, to je otázka tykající suverenity republiky a musíme jasně říci že tato republika je nám všem bez ohledu na politické názory, pohlaví atd.
6- Otázka náklady a bezpečnost – často jsem nad tím se myslel, a rad bych položil nějaké cínaře pro bezpečnostní rada státu a tábor zastanců cizí vojenské základny na naše území a ať nám sdělí kdo nese ekonomickou – finanční – tíhu za zvýšení rizika:
a) Nám hrozí Nepřátelská země, že bude odpálit na nás balistickou raketu – dejme tomu – pak je zřejmě že Nepřátelská země hodlá dříve než učiní takový útok, v tichosti podnikne diverzní akce zamaskované pod různými názvy a teroristických skupin, takže pošle do ČR auto s výbušninami do centra poblíž místa kde pohybuje pracovnici americké základny, nebo se rozhodne, že nám pomstí za souhlasu s umístěním této základny u nás a pošle takových aut více do různých míst v Praze a jinde, vždyť slyšíme v televizi a čteme v novinách jak Bush obvinuje Nepřátelská země za nestabilitu a podporu teror v Iráku, proč by to nepodporovali u nás? Zabránění a odhalení a špehování atd bude třeba a to samo o sobě nese velký finanční výdaje které musíme ukrojit od státního rozpočtu třeba z kapitoly zdravotnictví, školství … a přepsat je na kapitolu bezpečnost, zeptám se každého z vás, kolik takové opatření bude potřebovat a kdo to bude financovat a jelikož americká základna je tu nejen aby nás chránila ale také aby chránila USA a možná NATO jaký je podíl USA a NATO na tyto výdaje?
b) Diverzní akce aby nějak poškodila chod této základny, se zvýší práce Nepřátelská zeměské tajné služby a to samo sebou nutí aby naše tajné služby také zvýšila její práce a to nejen proti Nepřátelská zeměské tajné služby ale i severokorejské, čínské, ruské, běloruské atd, protože nepřátelské státy budou se zajímat zdá-li do této základny nepropašuje útočné zbraně kolik požaduje objem finančních prostředků na zajištění bezpečnosti této základny a kdo je uhradí a z čého.
c) Co když Nepřátelská země dříve než pustí na nás její balistickou raketu s jadernou hlavicí pošle diverzní komando jehož úkolem bude lovit americké vojáky a napadnout - zničit – její logistiku – tzn. Pokud základna zasobuje pohonnými hmoty cisternami, nastržit auto s výbušninami a BOOM při příjezdu takovu cistérnu, nebo pokud zasobování probíhá letecký – vrtulníkem – víme všichni že existuje protiletadlové střely, které se dá odpalit z ramena např, americké výroby Stinger jaké použili muži Usamy Bin Ladina s pomoci CIA proti ruské letectvo jak tato základna nám chrání proti takový útok?
d) Jaká je pravomoc ČR nad základnou? Jak můžeme být jistí, že americká armáda neuskladní na území základně zbraně typu hromadného ničení a nepoužívá základnu jako koncentráční tábor, vždyť máme zkušenosti z nedávna ale žádný vládní činitel o tajné přelety a mučení nevěděl, jak můžeme být jistí že naše vláda bude vědět na jisto že na základně nejsou jáderná hlavice např. ?!
e)Máme zkušenosti s Rádiem Svobodná Evropa, kolik nám stála dohled na její bezpečnost a kolik se příspívalo její zřizovatel? Věřte nikdo ani ODS ani ČSSD Vám neodpoví na tyto otázky třeba pod záminkou tajný
Vše kde jsem uvedl nepřátelská země prosím každý může dosadit jakékoliv země chce, ale rád bych věděl odpovědi a neříkejte Hele, Nepřiháníš moc?! Vám povím že nepřeháním, zkuste se představit že jste ten který chce se rozhodnout že napadněte ČR nebo USA a víte, že tvoje balistická raketa tam nedorazí protože mají supermoderní radarovou základnu, musíte být hloupý pokud neuvažujete o diverzní akce abyste tuto základnu nevyřadil z provozu dříve než dáte rozkaz, a tvoje diverzná akce musí být tak rafinována aby nebylo poznat že ty stojíš za ní takže hned odsoudiš ten útok jako barbarský čin možná že nabídněte zřízení mezinárodní vyšetřovací komise atd atd a ž bude vhodná chvíle dáte rozkaz
Nezlobte se panové myslím si, že základna v ČR nezvýší nám bezpečnost ale udělá z nás terč diverzních akci a budeme první na raně.
Další dotaz: prosím Vás pokud nedej Bůh nějaký pitomec se rozhodl že odpalí proti nám 150 raket s konvečními a nekonvenčními hlavicemi – nezlobte se na mně, když někdo chce napadnout náš domov tak nebude přece odpalit proti nám jednu raketu ale bude počítat že jsme schopni až 100 raket zničit ve vzduchu takže odpalí 150 např.
My jsme schopni a všichni rekety sestřelíme s přesnosti 100% můžete mě jako normální smrtelník který nerozumí této techniky vysvětlit srozumitelným způsobem
1- v jaké výšce tyto rakety sestřelíme
2- kam spadne její úlomky a nálož třeba jadernou, pokud nespadne na nás nebo nedej Pan Bůh na JE Temelín a jiné JE v Evropě
Pokud tyto otázky zůstanou bez přesvědčivých odpovědi musím trvat na negativní postoj nejen americké základně u nás ale vůbec proti militarizace mezinárodních vztahů a trvám na efektivnosti rovnoprávných smluv které jsou postavené na základě vzájemného respektu ze všech hledisek
Neberte na mě ohled. Jsem blbý človíček, který tomu moc nechápe. Jenom bych potřeboval upřesnit jednu věc:
1. Samozřejmě chápu, že radar se může stát terčem útoku a že někdo by ho teoreticky chtěl zničit, aby mohl odpálit raketu na jiný cíl ve střední Evropě. Chápu - všechno v pořádku. Až na to, že radar se neničí raketou, výbušninami a už vůbec ne, jak si někteří naneštěstí myslí, balistickou střelou. Radary se odjakživa ničily protiradarovou střelou - čili střelou, kterou radar vyřadí z provozu a zapříčiní co jak nejmenší, teda pokud to jde, ztráty na životech.
2. Radar, který se má stavět v ČR je radar 3. fáze, který NESLOUŽÍ k zaměření rakety k pozdějšímu zničení. Slouží pouze a jenom k upřesnění dopadu balistické střely v posledních 4 minutách letu. Radar začne sloužit, až raketu zidentifikuje radar 2. fáze. Tak nevidím moc velký důvod útočit nejdřív na tento typ radaru.
Toť všechno, ale kašlete na to, co tady píšu. Nejsou to argumenty. To jenom já nechápu.
BTW: samozřejmě nesouhlasím s tím, že vojáci nebudou spadat pod českou jurisdikci, ale to je jíná story.
jen na malé vysvětlení,
radary jsou různého typu dle toho co je jejich úkolem, např.: vyhledávací, přehledové, výškové, směrové, průzkumné, dělostřelecké, naváděcí atd.
protiradarová střela se sama navádí po paprsku který vysílá radar na zemi. nálož má naopak co nejsilnější, aby poškodila co nejvíce elektroniku i objekty v okolí. Radar je nebezpečný tím, že vyhledává cíle nebo na ně navádí útočné prostředky.
A jen slovíčkaření jsou pojmy útočný či obranný. Která puška, tank, letadlo atd je obranná a která útočná. Záleží jen na tom kdo je má v rukou. Protiraketové střely se na cíl od určité chvíle navádějí samy a explodují v blízkosti cíle většinou ne přímým zásahem ale v okamžiku kdy se začínají od cíle vzdalovat. Takže radar na zemi nemusí být pořád aktivní.
To bylo křiku. To bylo článků jak našemu zdraví škodí mobilní sítě.
A teď si tu necháme postavit radiolokátor o stovkách kilowat či dokonce stovkách megawat v pulsním režimu!
A to jako nemá nikomu vadit?
V tom případě zapomeňte na stesky ohledně elektromagnetického záření mikrovlných trub, mobilních telefonů, PC a dakších vymožeností naší moderní společnosti.
Zapomeňte na starosti s neplodností mladé generace !
Radar vše vyřeší !
Za všechny ty co bydlí v okruhu několika desítek km od budoucího radaru .
Jen se divím, že se neozvali ještě Rakušané. Tolik jim leží na srdci náš Temelín.
S radarem se staneme desítkou ve středu terče, terče ve kterém se dostanou čísla dobrého zásahu i na naše sousedící státy neli větší část Evropy.
ad René Bartošek, 25.1.2007
pan Bartosek plete hromadu veci, ve spouste veci vylozene lze (napr US strana deklarovala za na zamestnance zakladny by se vztahovalo ceske pravo)
ale zcela evidentne pan B. nema ani paru o fyzice
pri zkousce palubniho bojoveho radaru na zemi se test inzenyri pochopitelne chrani, protoze jde o vyzareny mikrovlnny stabilni vykon v radech kW ( mikrovlnka ma cca 1kW ), pochybuji ze by se nekdo nechal dobrovolne nechranen vystavit 10x vetsi energii
cilem palubniho bojoveho radaru je totiz 'usmazit' elektroniku v nepratelskem letadle, rakete, .... uzkym vysoce vykonym proudem energie
zminuje pulzni vykon 1000MW, pulzni vykon 1000MW znamena, ze 1000W je vyzareno behem jedne mikrosekundy
takze zarizeni nevysila nepretrzite, vysle pulz, zmeri odezvy ...
za dalsi, vykon je vyzaren do (v idealnim pripade) kuloveho prostoru, ne jako u palubniho radaru kde je vyzaren v uzkem paprsku, a jak znamo, intenzita klesa s treti mocninou vzdalenosti
atd atd atd
kdo ma rozum si to prebere, kdo ne ...
Vážení přátelé!
Sleduji vaši diskuzi a vidím, že byste mnozí rádi hovořili k této věci. Bohužel nestačí jen "nechtít, nebo chtít radar", ale také je nutné vědět proč.
Podle některých "znalých "prý má mít radar výkon 4MW a pokrýt území při pátrání až do 6000 km. Bohužel jednoduchý výpočet známý ze základů šíření elektromagnetických vln nám dokáže, že takový výkon je zcela nedostatečný.
Jestliže vezmeme do úvahy publikovaný pracovní kmitočet někde mezi 8-12 Ghz a udaný výkon,tak na tuto vzdálenost nám vyjde útlum šířením 189,5 dBm. Při publikovaném výkonu 4MW by byl na konci dosahu lokátoru (v 6000.km) odstup signál/šum -92 dBm. Záporný odstup signálu a šumu znamená (pro laiky), že je šum o 92 dB silnější než užitečný signál (a tedy se úplně ztratí). Laicky řečeno-systém nemůže s tak malým výkonem vůbec fungovat.Aby fungovat mohl, musí mít v impulsu několikanásobně větší signál. Při menším výkonu bude pásmo zachycení malé a nemůže ento radar chránit zmíněné území.
Americký radar,který mimo jiné představuje nemalá hygienická rizika,nás v žádném případě neochrání.Není to ani jeho cílem,jak naznačilo bombardování bývalé Jugoslavie.Pro spotřební způsob života je každý člověk navíc největšim zlem.V době vyspělých výrobních technologií není ziskem ani levná pracovní síla na dobytém území.Veškerou práci mohou dělat stroje a lidí může být třeba pětina sočasného stavu.Jediná brzda je neexistující(rád bych mělpravdu)klíč,který definitivně rozdělí lidstvo na to "slušné" a na to nehodné života.
Vlády USA jsou pouze sluhové majitelů světového kapitálu a mohou jimi býti jenom proto,že disponují největší vojenskou i politickou silou na světě.Jejich úkolem je,aby tomu bylo co nejdéle.Kapitál nemá domov,Ale členové vlády ano a teplé místo není na věčné časy.
Jedinou,i když asi ne nejlepší alternativou,je pro bezpečnost v Evropě a Asii,jednání mezi NATO , Ruskem,Čínou a Indií.Tyto země by mohly eliminovat přiliš velký náskok USA a zabránit zhoubnému rakovinému bujení.
Protestanti, jako není tolerován můj poněkud urozený původ, nebudeme tolerováni ani mi. A pokud nás vzteky nepostřílí Rakušani umřeme na následky základny................
A já říkám, ať si ti magoři američani strčí tu svou přiblblou základnu někam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
… jsem z toho janek
Přečteno 60 049×
Přečteno 57 470×
Přečteno 56 848×
Přečteno 56 345×
Přečteno 53 505×